Фітнес - це світ, який наповнений міфами. Практично кожен, хто зумів накачати м'язи значних розмірів, вважає себе правим будувати теорії і припущення про успіхи інших. Неймовірно важливо вміти розрізняти корисну інформацію від шкідливої. Саме про це і піде мова в сьогоднішній статті.

Майже вся інформація про спорт, яку легко отримати з інтернету і друкованих видань дуже важка для розуміння. Скажу більше, навіть досвідчені «спортсмени» не завжди можуть відрізнити міф від факту. Звичайно, неймовірно важко відрізнити те, що працює, від того, що занадто добре, щоб бути істиною. Варто зауважити, що існує велика кількість способів для досягнення різних цілей в спортивному залі. Крім цього, можна відзначити для себе безліч чудових схем тренувань, орієнтованих на досягнення однієї і тієї ж мети. Однак, не варто спокушатися, серед усього достатку знаходиться величезна кількість міфів, пасток і некоректної інформації, яка, до речі кажучи, широко практикується. Давайте ж розберемося: що є каменем, який тягне нас на дно, а що рятівною соломинкою.

№1 Качайте м’язи живота якомога більше щоб вони були рельєфнішими.

Це помилка яка часто зустрічається як у юнаків, так і у дівчат. «Я зобов'язаний прибрати цей ненависний жир, тому я буду робити і робити «скручування ». Це, звичайно працює, але не зовсім так. Природньо, ви повинні робити вправи для нарощування сили і об’єму як косих, так і прямого м'яза живота, для того, щоб створити міцне тіло, але, знайте, це не призводить до рельєфного пресу. Зараз в інтернеті велику популярність здобула фраза «прес роблять на кухні». У цьому твердженні є невелика частка правди. Дієта - це невід'ємна частина для побудови чітко окресленої  частини живота. Здорова їжа має найважливіше значення для ведення спортивного способу життя, але це, на жаль, недостатньо для красивого пресу. М'язи живота надійно сховані під шаром жиру. Правильне харчування - це ключ до того, щоб зменшити кількість жиру в зоні живота та інших зонах. Щоб ваш прес став більш рельєфним, зробіть акцент на кардіотренуваннях. Вони допоможуть вам спалити калорії і прибрати зайвий жир. Досягти гарного пресу ви зможете за допомогою здорового харчування і, звичайно, кардіонавантаженням.

№2 Жир може перетворюватися на м'язи і навпаки

Жир і м'язи не взаємозамінні. Якщо ж ви виглядаєте як Аполлон, а потім з якихось причин перестаєте тренуватися, то ваші м'язи не перетворяться в жир. Ви втратите свої м'язи, в результаті цього у вашому тілі збільшиться співвідношення жиру до м'язів. Не виключений той факт, що ви навіть можете набрати невелику кількість жиру через відсутність фізичної активності, але це зовсім не означає, що ваша м'язова тканина перетворитися на жир. Дана ситуація аналогічна тому, якби ви страждали надмірною вагою і при цьому почали тренуватися. Зайві кілограми не трансформуються в красиві м'язи. Звичайно, ви збільшите свої м'язи в розмірах за допомогою постійних занять спортом, однак зниження кількості жиру - це результат збільшення витрати калорій.

№3 Можливе локальне схуднення

Локальне схуднення - це черговий міф.

Виконання вправ для живота не призведе до зникнення черевця. Для того, щоб ваше тіло зміцніло і стало більш сильним, поєднуйте тренування пресу з іншими основними вправами. Я маю на увазі базові вправи для зміцнення м'язів живота і розгиначів спини. Коли знижується вага, жирового прошарку стає менше по всьому тілу. На одних частинах тіла її зникнення більш помітно, на інших - менш. До речі, у більшості людей найбільш проблемними ділянками є стегна, сідниці і середня частина преса. Ми не можемо зробити так, щоб худнули тільки стегна або зменшувався виключно живіт. Дані області дуже проблемні, вони містять більше жиру, ніж всі інші, тому сам процес схуднення  є затяжною процедурою. Коли атлети готуються до змагань, у них можна простежити швидке схуднення верхньої частини тіла, плечового пояса і рук, що не скажеш про інші зони. Якщо сфокусувати свою увагу виключно на нижній частині тіла і на ногах, то можна зловити себе на думці, що прогресу немає по всьому тілу взагалі. Це не просто так. Тільки в останні тижні підготовки можна помітити появу такої ж рельєфності в м'язах нижньої частини тіла, як і у верхній.

№4 «Не хочу стати занадто великим»

Це твердження дуже часто можна почути від жінок. Прості підйоми гантелей, штанги не дадуть вам великих м'язів.

Тренування з обтяженнями - це спосіб:

1. Зробити м'язи рельєфніше;

2. Поліпшити обмінні процеси в організмі;

3. Зменшити кількість жиру;

4. Поліпшити здоров'я в цілому;

5. Збільшити вагу тіла.

Багато вигоди, чи не так? Але це все досягається за допомогою правильної схеми тренувань, відпочинку і харчування, а не так просто піднімаючи вагу. Не варто уникати вправ з великою вагою через страх накачатися і стати «як чоловік». Замість того, щоб думати про всякі дурниці, просто підберіть відповідний комплекс вправ  та режим і створіть тіло своєї мрії.

№5 Чим більше, тим краще.

Більше - не означає краще. Вживання здорової їжі - відмінно, а ось споживання тієї ж їжі у великих кількостях здатне привести до ожиріння. Більше зовсім не означає краще. Виконання двох або трьох підходів технічно дасть більший ефект, ніж 5 підходів, виконаних неправильно. Тренування і кардіотренування  необхідно виконувати за таким правилом: «чим ефективніше, тим краще». Кого хвилює з якою вагою людина присідає, якщо він не бере участі в змаганнях?Для накачки м'язів використовуйте такий рух, при якому м'язи працюють на повну силу, під контролем, за рахунок повного руху. Цей підхід задіює в роботу всі без винятку м'язові волокна, тобто м'язи будуть більше і сильніше тоді, коли на них буде діяти велике навантаження з технічним виконанням. Величина ваги, яку ви піднімаєте, визначає величину опору. Зауважте, тренування з великою вагою аж ніяк не означає більш ефективне тренування. Те ж саме відноситься і до інших аспектів тренувань. Тривалі кардіонавантаження - не завжди надають позитивний результат. Тільки правильно розроблений тренувальний   план може допомогти вам у досягненні мети.

Пам’ятайте ви працюєте для себе і над собою  «чим ефективніше, проходитиме цей процес  тим краще». Це запорука вашого успіху.

Гарних тренувань!