

З тривогою думаєте про вплив безперервних застіль на фігуру? Шість головних порад, визнаних допомогти не набрати зайву вагу за новорічні канікули.
Правило №1: Не приходити в гості голодним
Боїтеся втратити форму і набрати зайву вагу за довгі святкові дні з їх пишними застіллями? З тривогою думаєте про те, як будете спалювати в спортзалі тисячі непотрібних калорій?
Головна порада, що дозволяє не переїдати в гостях, проста – з’їжте що-небудь поживне (і при цьому корисне) заздалегідь. Ідеальним рішенням буде стейк і горіхи (наприклад, фісташки або волоські горіхи), проте навіть тост з маслом і порція протеїнового коктейлю краще допоможуть для втамування голоду, ніж подвійна порція олів’є.
Правило №2: Їжте тільки зі своєї тарілки
Уникайте закусок, які можна їсти руками – невелика тарталетка з паштетом або сиром містить як мінімум 100 ккал, а під час душевної розмови ви просто перестанете вважати, скільки закусок ви з’їли. Важливо і те, що шведський стіл або буфет завжди змушує переїдати, оскільки банально не дозволяє контролювати розмір зїдених порцій. З огляду на те, що насичення від їжі приходить як мінімум через 15-20 хвилин після початку споживання їжі, ви легко встигнете відправити в рот в три рази більше калорій, ніж варто було б.
Правило №3: Уникайте «рідких калорій»
Крім того факту, що стакан фруктового соку, морсу або солодкої газованої води може містити до 200 кілокалорій, цукор в його складі підвищить секрецію інсуліну, що полегшить відправку зайвих калорій в жирові депо (переважно, на животі). Тому під час застілля намагайтеся пити виключно чисту воду, вважаючи за краще теплу і негазовану.
Пам’ятайте про те, що падіння рівня інсуліну, неминуче настає після його сплеску, спровокує почуття «помилкового голоду» і змусить вас з’їсти ще одну непотрібну порцію їжі. Саме з цієї причини також варто відмовитися від домашньої випічки, цукерок і інших невеликих солодощів, що вживаються під час основної трапези.
Правило №4: Вибирайте правильний алкоголь
Намагайтеся пити алкоголь, що містить як можна менше цукру. Портвейн, солодкі лікери, вина і шампанське за визначенням містять набагато більше цукру і калорій, ніж, наприклад, віскі. Роль відіграє і те, що калорії алкогольних напоїв наш організм засвоює в першу чергу, лише потім приступаючи до калорій звичайної їжі.
Крім усього іншого, алкоголь досить сильно впливає на формування процесів насичення і не дає вам зрозуміти, що пора припинити їсти. Ідеальним рішенням буде вживання алкоголю виключно після основного прийому їжі і на повний шлунок. Іншими словами, ні в якому разі не погоджуйтесь на «штрафну» за запізнення.
Правило №5: Відмовтеся від десерту
Яким би спокусливим не здавався б десерт, що подається в кінці святкового застілля, всіма силами постарайтеся його уникнути. В крайньому випадку, виберіть фруктовий салат або навіть морозиво або шоколадний торт, який зі збитими вершками містить не менше 700 ккал на порцію. Повірте, до цього моменту вашому організму вже достатньо калорій.
Правило №6: Не лягайте спати відразу після їжі
Заключним правилом для збереження форми під час святкових застіль стане те, що вкрай важливо не йти спати на повний шлунок відразу ж після їжі. Постарайтеся дати організму як мінімум 2-3 години на перетравлення і повноцінне засвоєння їжі – прийміть душ, подивіться телевізор, зателефонуйте друзям.
Завжди пам’ятайте про те, що сон з переповненим шлунком вкрай шкідливий. По-перше, це збільшує відсоток калорій, які запасаються в жирових депо. По-друге, це порушує сон, роблячи його неспокійним і переривчастим.
Найважливішим правилом, щоб не переїдати за новорічним столом, є відмова від солодких напоїв і десертів, їжа виключно зі своєї тарілки, а також перевагу надавайте овочам і різним гарнірам, а не жирному м’ясу і майонезним салатам.