Літо вже завершилось, а це означає, що деякі люди можуть страждати від осінньої хандри. Її часто називають ще осінньою “депресією”.
Поява осінньої “депресії” може бути пов’язана зі стресом після завершення сезону відпусток, з початком нового навчального року. Ще однією причиною може стати коріння себе через те, що не вдалося досягти бажаних цілей впродовж літа.
Найпоширеніші симптоми осінньої хандри:
Хандра – це поганий настрій, який пов’язаний з такими негативними емоціями, як сум, тривога, роздратованість та інші. Цей стан можуть спровокувати різні фактори, і його не варто плутати зі справжньою депресією. Однією з причин осінньої хандри є зменшення кількості сонячного світла, що призводить до падіння рівня серотоніну. Серотонін впливай на настрій, апетит і режим сну. Крім того, зменшується кількість гормону мелатоніну, який змушує нас відчувати себе сонним і депресивним.
Основні симптоми осінньої хандри:
- поганий настрій і депресія;
- надмірна тривога та занепокоєння;
- роздратованість;
- сонливість, втома, млявість;
- втрата інтересу до повсякденної діяльності.
Як застерегти себе від осінньої хандри
- Встигність схопити останні теплі дні
Намагайтеся частіше гуляти та відпочивати на свіжому повітрі, доки ще тепло, а темнішати ще не починає так рано. Розплануйте вихідні позитивними подіями та відпочинком. Додайте пункти, які не встигли виконати влітку.
- Більше світла для організму
Спеціалісти рекомендують частіше бути на вулиці у світлий час доби, аби максимально використати сонячне світло. Запускайте більше світла в кімнату. Також, якщо потрібно, лягайте спати раніше. Це допоможе побороти втому та денну сонливість.
- Фізичні вправи
Навіть довгі пішохідні прогулянки принесуть користь вашому організму. Крім того, для покращення настрою можна займатись фізичними вправами. Вони є важливими для всіх проблем психічного здоров’я, проте займатись ними потрібно не менше, ніж 30 хвилин.
- Змініть свій раціон
Осінь багата на сезонні продукти, з яких можна приготувати супи та теплі страви. Улюблена та корисна їжа може допомогти покращити настрій.
- Почніть щось нове
Прибирання будинку, новий образ, навчальні курси та майстеркласи – будь-які позитивні нові враження корисні, особливо під час меланхолії.
- Організуйте собі затишок ззовні та всередині
Замість того, щоб асоціювати осінь з негативними переживаннями, погляньте на неї по-іншому. Намагайся думати про те, що це надає затишку, замість того, щоб думати про майбутні холод та дощ.
Хорошим стимулом цьому стане зміна обстановки у вашому домі: як варіант, накиньте на ліжко плед, додайте затишні подушки. Кімнату можна оздобити ліхтариками, осінніми квітами чи сухоцвітами, які стоятимуть ще довгий час.