

Вирішивши зайнятися спортом, одне з найважливіших завдань – знайти “свого тренера”. Це має бути професійна та надійна людина, яка допоможе дійти до мети.
Визначте свої цілі
Для початку потрібно зрозуміти, навіщо ви тренуєтеся. Ви хочете схуднути? Набрати масу? Або підготуватися до змагань? Виходячи з цього, і вибирайте фахівця. Дуже важливо, щоб у тренера був досвід у тому, що вам потрібно.
Дізнайтеся якомога більше інформації про тренера
Більшість тренерів активно ведуть профілі в соціальних мережах. Вивчивши їх, ви дізнаєтеся про життєві принципи тренера, його підхід до роботи, результати його клієнтів і те, як він вибудовує комунікацію.
Перше спілкування
Якщо освіта, спеціалізація і досвід роботи персонального тренера вас влаштовують, домовтеся про зустріч. Під час неї ви зможете встановити перший контакт і зрозуміти, чи підходить вам людина за темпераментом і стилем спілкування. Це дуже важливо, адже ви будете часто спілкуватися з тренером, ділитися своїми відчуттями від навантажень і подробицями фізичного стану. Також зверніть увагу, які питання вам ставить тренер. Він повинен поцікавитися вашим рівнем фізичної підготовки, станом здоров’я, цілями і вподобаннями.
7 ознак, що перед вами поганий тренер
- Він не розпитав про ваш стан здоров’я, травми, хронічні хвороби й інші особливості організму.
- Обіцяє нереальні результати. Якщо тренер каже, що вже через місяць перетворить вас на олімпійця, перед вами непрофесіонал. Перші помітні результати з’являються приблизно через 2-3 місяці регулярних тренувань.
- Не прислухається до вас. Наприклад, ви повідомили, що вам некомфортно або навіть боляче виконувати якісь вправи, а у відповідь почули лише наказ терпіти і продовжувати її виконувати. Це може призвести до травм, тому тікайте від такого тренера якнайдалі.
- Нав’язує свою думку. Ви хочете схуднути на 5 кг, але тренер вирішив зробити з вас фітнес-модель і починає переконувати скинути більше і підсушитися. Так, вас може це зацікавити. Але якщо у вас немає такої потреби, не піддавайтеся на вмовляння тренера. У разі, коли тренер занадто наполегливий, розпрощайтеся з ним.
- Принижує вас. Він повинен мотивувати і надихати вас, а не пригнічувати.
- Дає надмірні навантаження. Буває, що тренер намагається вразити свого підопічного і дає занадто складні вправи. Але в усьому має бути міра. І добирати навантаження потрібно, виходячи з рівня вашої фізичної підготовки і стану здоров’я.
- Не стежить за вами на тренуванні. Коли ви займаєтеся, тренер повинен уважно стежити за вашою технікою і в разі потреби її коригувати.
Пам’ятайте, що важливо вибирати людину, яка вам подобається і яку ви точно будете слухати, бо саме тренер буде вас підтримувати і мотивувати на шляху до вашої мети.