

Що таке програма тренувань?
Якщо говорити простими словами, то програма тренувань — це план, завдяки якому ваші заняття перестають бути хаотичними, а стають більш зрозумілими та послідовними. За допомогою правильно підібраної програми тренувань можна досягати різних цілей: схуднути, набрати м’язову масу тощо. Звісно, що для різних цілей потрібні різні програми. А складатися вони мають з урахуванням особливостей вашого тіла та стану здоров’я.
Що має входити до програми тренувань?
1.Комплекс вправ для розминки й заминки.
2.Оптимальні навантаження для досягнення певної мети. При цьому програма має передбачати поступове збільшення навантажень.
3.Прорахований і збалансований режим тренування й відпочинку, коли організм відновлюється.
4.Правильний режим харчування.
5.Також добре вести щоденник тренувань, де будуть записані ваші параметри, досягнення, навантаження.
Як часто потрібно тренуватися?
Тренування раз на тиждень — це стрес для організму. Організм направляє сили, щоб пережити цей стрес, але при цьому сильнішим не стає. Просто відбувається відкат до попереднього рівня, і виходить, що енергія була витрачена даремно. Тільки серія регулярних тренувань може запустити ефект суперкомпенсації — коли фізичні показники тіла підвищуються, ви починаєте долати навантаження легше і швидше відновлюєтеся після нього.
Оптимально займатися 3-5 разів на тиждень і вибирати різноманітні тренування. Наприклад, 1-2 силових, 1-2 інтервальних і 1 відновлювальне заняття. Відновлювальних тренувань можна додати й більше. Їх багато не буває, тому що такі заняття допомагають організму відновлювати сили для нових викликів.
Що відбувається з організмом, якщо тренуватися регулярно?
Саме регулярні тренування роблять людей здоровішими та щасливішими. Якщо коротко змалювати результати на фізіологічному рівні, то адаптація відбувається так:
Адаптація серцево-судинної системи — збільшення порожнини серця і поліпшення його роботи. Розширюється мережа судин і поліпшується кровопостачання тканин.
Адаптація дихальної системи — поліпшення роботи дихальних м’язів, діафрагми, грудної клітини й легенів.
Адаптація м’язів до силових навантажень — збільшення діаметра м’язів. М’язів стає більше і вони стають сильнішими.
Адаптація м’язів до тренувань на витривалість — збільшення щільності мітохондрій — «енергетичних станцій» в наших клітинах. Мітохондрії позбавляють організм від продуктів окислення і допомагають відновлюватися. У людини з’являється достатня кількість енергії навіть для складної роботи. І після цієї роботи людина швидко відновлюється.
Адаптація м’язів до тренувань на гнучкість — поліпшення еластичності тканин, їх здатності ковзати відносно одна одної.
Отже, програма тренувань — це план занять, відпочинку та харчування, який допомагає займатися ефективно. В ідеалі програма тренування має складатися фахівцем. А ще вона гарно мотивує, дисциплінує, робить заняття різноманітними та цікавими. Але найголовніше — правильні заняття спортом та спосіб життя дають чудовий результат. Ніщо так не мотивує, як гарні здобутки, тож ставте для себе нові цілі й упевнено досягайте їх!