Чи знаєте ви, що згідно з медичними дослідженнями, середня норма рухливості звичайної людини складає 15 тисяч кроків в день, тобто приблизно 10 км? А ви проходите чи пробігаєте стільки щодня? Напевно не кожен дасть позитивну відповідь.
10 основних причин, через які варто почати займатися спортом вже сьогодні.
Якісна зміна тіла та зовнішнього вигляду загалом
Ні для кого не секрет, що завдяки регулярним спортивним заняттям покращується фізична форма, накачуються м’язи, зменшуються об’єми, тіло стає більш привабливим та підтягнутим в цілому. Якщо пошукати інформацію, наприклад, в Інтернеті, то можна виявити незліченну кількість прикладів, коли люди кардинально змінювали свою зовнішність: накачуючи м’язи, з вічних «скелетиків», і з товстунів ставали людьми з приголомшливою фігурою. Так, вчені довели, що заняття спортом здатні усунути навіть спадкову схильність до ожиріння. Для багатьох саме це і є найбільш сильною мотивацією.
Покращення здоров’я
У людей, що займаються спортом (навіть у непрофесійних спортсменів) здоров’я в рази міцніше, ніж у тих, хто не займається ним. І це неспроста: заняття спортом покращують роботу серця, нормалізують кров’яний тиск, позитивно впливають на всі життєво важливі системи організму, а також покращують мозкову активність і уповільнюють процеси старіння. І ще один загальновідомий факт, який являється відмінним аргументом на користь спорту – тренування зміцнюють імунітет. Вчені довели, що ті, хто практикує фізичні навантаження мінімум 3 рази в тиждень, хворіють в рази менше. Тому загартовуйте свій організм, тренуйтеся і будете здоровішими.
Гартування характеру
Регулярні заняття спортом впливають на власну самодисципліну, вироблення сили волі. Так, у 2006 році австралійські науковці виявили, що регулярні спортивні заняття дозволяють виробляти силу волі не тільки під час занять спортом, але і у звичайному житті. Учасники дослідження мали виконувати певний комплекс силових вправ протягом двох місяців, збільшуючи навантаження. Через два місяці дослідники проаналізували, що у більшості людей змінився спосіб життя, вони позбулись шкідливих звичок, перебували у кращому настрої та були активнішими загалом. Тому, займаючись спортом, людина може круто змінити себе, свою особистість і своє життя.
Підвищення самооцінки
Спортивні заняття позитивно впливають і на самооцінку, людина стає сильнішою як особистість. Це відбувається не тільки через покращення зовнішнього вигляду. Найчастіше, щоб записатися в спортклуб, доводиться долати власні страхи і слабкості, як наслідок, зміцнюється характер та підвищується самооцінка зокрема.
Покращення сну
Регулярні спортивні заняття покращують якість сну. Так, у 2010 році проводилося дослідження, для якого була сформована група жінок у віці 60 років. Частина із них повинна була протягом чотирьох місяців займатися на велотренажерах та бігових доріжках тричі на тиждень, інші ж – продовжували вести неактивний спосіб життя. У кінці програми жінки із групи з фізичними вправами спали набагато міцніше, ніж на початку дослідження: більшість ночей, в середньому, на 45 хвилин – 1 годину довше, рідше прокидаючись. При цьому вони зазначали, що відчувають себе більш енергійними і менш сонними. Таким чином, систематичні заняття спортом забезпечують здоровий сон, завдяки чому стимулюється вироблення організмом ендорфінів, які звільняють людину від нервового напруження та стресів, запобігаючи виникненню депресивних станів і безсоння.
Продовження молодості
Дівчата, зверніть особливу увагу! Під час занять спортом організм отримує більше кисню, ніж під час сидячого і малорухливого способу життя. А чим більше кисню, тим активніший кровообіг. Тому приплив свіжої крові безпосередньо покращує стан шкіри і сповільнює процес утворення зморшок.
Уникнення стресу
Численні дослідження показали, що люди, які займаються спортом, незалежно від віку, практично не страждають від стресу та депресії. Справа в тому, що спорт – це відмінний спосіб протистояти хронічній втомі, підвищити стійкість до стресів, збільшити запас життєвої енергії і підтримувати гарне самопочуття. Відвідуючи спортзал, ходячи на тренування, здійснюючи пробіжки, людина стає сильнішою перед впливом зовнішніх обставин і тиском буденного життя. Кожен день стає наповненим стимулами і бажанням досягати цілей, сміливо крокуючи по життю. Крім того, виконуючи чергову фізичну вправу, можна звільнитися від зайвого адреналіну, однієї із головних фізіологічних причин роздратованості, що тягне за собою стрес. Погодьтесь, щоб мати сили на активне життя, необхідно не лише добре виглядати ззовні, але й підтримувати гармонію та рівновагу зсередини.
Відмова від шкідливих звичок
Завдяки спорту ви зможете позбутися шкідливих звичок. Відмова від нікотину і алкоголю викликає так званий «синдром відміни», який значно легше подолати завдяки тренуванням. Як відомо, під впливом фізичних навантажень активізується вироблення гормонів щастя, які займають місце психоактивних речовин, до яких зараховують нікотин і алкоголь. Таким чином, місця для шкідливих звичок не залишається.
Покращення настрою та прилив енергії
Інтенсивне тренування краще будь-якого походу до психотерапевта, адже фізичні навантаження змусять викинути з голови все зайве. Пробіжка або заняття в залі, наче кнопка перезавантаження для голови. Що б не сталося: проблеми в родині або на роботі – тренування спричинить викид в кров гормонів адреналіну і ендорфіну, що сприяє миттєвому поліпшенню настрою. Після фізичних вправ людина практично завжди відчуває прилив сил, нехай навіть і втомилася фізично; її моральний дух на висоті, психічний стан – прекрасний, а життєвий тонус максимально активізовано. Недарма кажуть, що спорт – найкращий засіб від депресії, адже він допомагає відсторонитися від проблем і неприємностей, подивившись на них під іншим кутом, а ще це позитивно впливає на психіку.
Отож, не зволікайте із заняттями спортом, дочитуйте статтю і йдіть бігати, присідати чи танцювати. Перетворіть спорт в щоденну звичку, і ви й не помітите, як ваше життя покращиться у всіх сферах!